دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر / اتاق خواب های مستر

0
292
دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و خانه و همینطور در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاها طراحی اتاق خواب والدین یا همان مستر اهمیت ویژه ای برای کارفرمایان داشته در طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق خوابها باید به چند مورد توجه کرد. اتاق خواب مستر(زوجین)، یکی از فضاهای مهم خانه های معاصر به شمار می رود. این فضا که به عنوان بزرگترین اتاق یک خانه شناخته می شود، تقریباً در همه آپارتمان های لوکس معاصر وجود دارد. این اتاق خواب به زوج های جوان یا والدین یک خانواده تعلق می گیرد. یک اتاق خواب مستر دارای خصوصیات منحصر به فردی است که آن را از سایر اتاق های منزل جدا می سازد.

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر
دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر
به طور کلی اتاق مستر باید به اندازه ای بزرگ باشد که یک تخت خواب دو نفره، دو میز پاتختی، چندین کمد و یک میز آرایش را در خود جای دهد. به هر حال، صرف نظر از این که اتاق مورد نظر چقدر فضا در اختیار دارد، اصول طراحی دکوراسیون در رابطه با همه آن ها صدق می کند.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

ابعد استاندارد اتاق خواب، نزدیکی به سرویس بهداشتی و حمام،(بهتر است یک حمام مجزا داشته باشند و در فضاهای بزرگ وان و جکوزی در سرویسهای مشرف به اتاق مستر تعبیه شوند). طراحی مبلمان مناسب (قرار گیری مناسب محل تخت دو نفره)، حفط حریم خصوصی ، قرار گیری میز آرایش و کمد لباسها و قرار گیری اتاق رختکن.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاها در طراحی اتاق خواب مستر داشتن تراس اختصاصی و قرار گیری در جهتی که چشم انداز زیباو ویژهای داشته باشد.

نورپردازی و رنگهای مورد استفاده در دکوراسیون داخلی این بخش به جهت تاثیرات روانی مثبت و منفی بسیار با دقت انجام می شود.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

  • اگر طرفدار دکوراسیون به سبک کلاسیک هستید، دست شما برای انتخاب آن چه می خواهید کاملا باز است.
  • یک دکور کلاسیک به دست خود شما چیده می شود و برای در نظر گرفتن هیچ قسمت از آن نیازمند طرح یک معمار نخواهید بود.
  • به هر حال باز هم هم اصولی هستند که باید در حین انتخاب و چیدمان وسایل در نظر بگیرید.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

  • ست های تخت، میز پاتختی و مبل خود را در تناسب با رنگ دیوار، پرده و فرش انتخاب کنید.
  • اگر به جزییات اهمیت می دهید، باید آباژور; کوسن و لوستر را نیز به لیست وسایلی که باید در هارمونی کامل با یکدیگر قرار گیرند اضافه کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

مورددیگر مربوط به رنگ اتاق است; رنگ اتاق خواب زن و شوهر کاملا به سلیقه، تیپ شخصیتی و سبک زندگی و دکوراسیون زوج بستگی دارد; پس در طراحی دکوراسیون و رنگ اتاق خواب زن و شوهر هر چیزی مجاز است.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

اگر در خانه خود بچه دارید یا با تعدادی افراد دیگر در یک خانه مشترک زندگی می‌کنید; داشتن اتاقی اختصاصی می‌تواند تاثیر فراوانی در رضایت شما داشته باشد. فضای موجود در یک اتاق‌خواب بزرگ را هدر ندهید. می‌توانید با استفاده از یک مبل راحتی فضای نشیمن کوچکی در همین اتاق ایجاد کنید، یا مثلا جایی برای تماشای تلویزیون یا فضایی برای ساز زدن یا انجام کارهای هنری; (دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر)

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

  • نکته دیگر اینکه شما به تخت به حالت معمول و کلیشه ای نگاه نکنید.
  • می توانید متناسب با اتاقتان تختی را طراحی کنید و یا سفارش دهید.
  • تخت شما میتواند ارتفاع کمتری داشته باشد یا برای گوشه خاصی از اتاق و یا برای کنار پله طراحی شود.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

از سوی دیگر در کنار تخت ها کمدهای پاتختی قرار دارند; این کمدها جزئی از طراحی محسوب می شوند و  در فضای پشت و یا کنار تخت تعبیه می شود; از فضای بالای تخت غافل نشوید; این فضا می تواند جایگاه مناسبی برای قرار دادن وسایل دکوری استفاده شوند.

 

دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

 

تحریریه معمار۹۸

 

طراحی داخلی-معماری داخلی-تصاویر اتاق خواب زن و شوهر-دکوراسیون اتاق خواب والدین ;دکوراسیون اتاق خواب مستر-مستر روم چیست؟ اتاق مستر چیست؟-انواع اتاق خواب های زوجین ;اتاق خواب های عروس و داماد-دکوراسیون اتاق های خواب زن و شوهر – دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر

این نوشته را چقدر میپسندید؟
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]
filesell

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here