معمار 98

قوانین فروشندگی

قوانین فروشندگی

لطفاً این قوانین را هر از چندگاهی با دقت مطالعه نمایید تا با سیاست‌ها و شرایط ما برای استفاده از خدمات سایت آشنا شوید. در صورتی که با این شرایط و قوانین موافق نیستید، نمی‌توانید از بخش Memar98.com/shop استفاده نمایید. این وب‌سایت از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت کرده و بر اساس این قوانین اداره می‌شود و شما با ورود و یا عضویت در معمار۹۸ موافقت خود را با این قوانین اعلام می دارید. برای استفاده از سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین و بندهای سایت اعلام کنید:

قوانین عمومی
بند ۱- شرایط کلی

الف- کاربران می پذیرند تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

ب- تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات معمار۹۸ استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال.

پ- معمار۹۸ حق تایید، رد و یا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.

ت- معمار۹۸ سرویس های خود را با شرایطی که در سیاست های داخلی خود قادر به انجام آن است ارائه می کند و در هر زمان بنا به صلاح دید و تغییر شرایط، ممکن است نیاز به تغییر سرویس و تعرفه های خود داشته باشد که شامل: ۱. کاهش تعرفه خدمات یا افزایش آن شود   ۲. خدمات رایگان را ادامه ندهد یا بابت خدمات رایگان تعرفه ای مشخص کند   ۳. طرح های تشویقی را ایجاد کند یا طرح تشویقی را کنسل کند    ۴. شرایط استفاده و روند انجام امور مالی و تسویه حساب و سایر عملکرد ها را به فراخور نیاز پیش آمده تغییر دهد.

بند ۲- ساخت حساب کاربری

الف) برای ساخت حساب کاربری ارائه تصویر کارت ملی و شناسنامه الزامی است و مشخصات فروشنده باید با مشخصات کارت بانکی و مشخصات حساب کاربری اش در سایت معمار۹۸ یکی باشد.

ب) شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات فروشگاهی نمی باشید. با یک حساب کاربری می توان از همه امکانات سایت(فروشندگی، بازاریابی، نویسندگی و…) به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در معمار۹۸ مجاز نمی باشد و بدون اطلاع قبلی حساب کاربر خاطی غیر فعال خواهد شد.

پ) در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما مسئول حک شدن حساب شما نیستیم. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است.

ت) روش اطلاعیه: شما توجه دارید و موافقت می کنید، معمار۹۸ شما را از طریق آدرس ایمیلی که مرتبط با حساب کاربری شما است برای ارسال اطلاعیه ها مطلع خواهد کرد. شما مسئول دریافت اطلاعیه هایی هستید که از طریق ایمیل برای شما در زمان اختلاف ارسال می شود.

روابط
بند ۳- کاربر و معمار۹۸

الف) معمار۹۸ کنترلی روی پروژه های شما از نظر صحت و درستی محتوای محصول یا آموزش ندارد.

ب) هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده و شعبه بین شما و معمار۹۸ تبدیل نخواهد کرد.

پ) فروشندگان در صورت مواجهه با اختلافات مالی، می توانند با ارسال تیکت به واحد امور مالی جزئیات را به واحد مربوطه ارائه کنند و در صورت احراز صحت ادعای مورد نظر، منتظر تایید و پرداخت از سمت تیم مالی باشند.

ت) فروشنده متعهد می شود در صورتی که به دلیل نقص محصول یا عدم رضایت خریدار (با دلایل مورد قبول) مبلغ خریدار را کامل به او بپردازد. برای این کار اگر چه پشتیبانی معمار۹۸ مطلع از تمام تماس های بین طرفین(خریدار و فروشنده) می باشد، لازم است فروشنده جهت پیگیری سریعتر، پشتیبانی سایت را از طریق تیکت مطلع کرده و سایت جهت برگشت مبلغ اقدام خواهد کرد. در صورتی که مبلغ پرداختی هنوز در کیف پول فروشنده باشد معمار۹۸ این اختیار را دارد مبلغ را از حساب فروشنده(بدون اجازه وی) در سایت کم کرده و آن را به حساب خریدار واریز کند. در این بین پورسانت معمار۹۸ با توجه به قیمت محصول همچنان محفوظ مانده، مجدد آن را از حساب فروشنده کم کرده و این مورد با برگشتِ کامل مبلغ پرداختی به حساب خریدار از بین نمی رود.

بند ۴- روابط فروشنده و خریدار

الف) فروشنده می پذیرد در هر شرایطی پاسخگوی سوال و درخواست خریدار باشد و الزاماً در ساعات اداری سریعاً از خریدار پشتیبانی کند. در ساعات غیر اداری نیز باید از طریق تیکتینگ حساب کاربری به درخواست خریدار پاسخگو باشد. معمار۹۸ بر تمام پیام های شما نظارت دارد. در صورتی که درخواست مشتری فوری باشد معمار۹۸ شما را از طریق پیامک و ایمیل در جریان قرار خواهد داد و شما موظف به حضور سریع در پنل کاربری خود به منظور پشتیبانی هستید.

ب) فروشنده می پذیرد که هنگام بروز مشکل ما بین ایشان و خریدار در مسیر اجرای توافق با خریدار کاملاً منصفانه و در کمال ادب رفتار کند.

پ) در صورت رخداد هر گونه مشکل بین فروشنده و خریدار، محتوا و توضیحات و محتوای آن محصول به عنوان اسناد موجود جهت رسیدگی به اختلاف مورد بررسی قرار گرفته و هر توافقی ما بین طرفین که قوانین سایت را نقض کند باطل است.

ت) استفاده از ادبیات نامناسب و خارج از شئونات و عرف ما بین طرفین، مسدودسازی حساب هر دو شخص را به دنبال خواهد داشت. در چنین شرایطی که بحث مابین طرفین شکل می گیرد سریعاً باید از سوی یکی از افراد به پشتیبانی معمار۹۸ گزارش شده و در صورتی که احراز شود بی احترامی از طرف فروشنده انجام شده باشد، وی با اخطار کتبی و جدی همراه خواهد شد و در صورت تکرار حساب وی مسدود خواهد گردید. در مورد پرداخت درآمد حاصل از فروش وی(فروشنده) برای آن فروش، معمار۹۸ با توجه به شرایط و زمان، تنها تصمیم خواهد گرفت.

بند ۵- اختلاف در سفارش

الف) در صورتی که خریدار یا فروشنده تیکت اختلاف در پشتیبانی معمار۹۸ ایجاد کنند، خریدار و فروشنده موافقت می کنند تا مشخص شدن وضعیت اختلاف، معمار۹۸ هیچ پرداختی به هیچ یک از طرفین انجام ندهد.

ب) سیستم حل اختلاف معمار۹۸ برای زمانی است که مبلغ توسط خریدار پرداخت شده ولی از محصول خریداری شده راضی نباشد. در صورت بروز هر گونه مشکل، خریدار یا فروشنده هر دو می توانند برای دریافت مبلغ، حل اختلاف ایجاد کنند.

پ) در حل اختلاف های بین خریدار و فروشنده که از طریق مذاکره حل و فصل نمی شوند، موافقت می کنید تا معمار۹۸ به عنوان سوم شخص یا شخص ثالثی که از طرف معمار۹۸ انتخاب می شود اختلاف را داوری کند.

ت) خریدار و مجری توافق می‌کنند که در صورت پیش آمدن هر گونه اختلاف، مرجع اولیه‌ حل اختلاف تیم داوری معمار۹۸ باشد. داوری طی ساعات و روزهای کاری انجام می پذیرد. در مواردی که تیم داوری معمار۹۸ به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند.

تبصره: کاربران معمار۹۸ می پذیرند که در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با معمار۹۸، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر فریدونکنار بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی معمار۹۸ مطابق با اطلاعات مندرج در نماد اعتماد الکترونیکی است.

ج) موافقت انجام شده در پروژه، فقط پیام ها و ارتباط هایی است که از طریق سایت انجام شده باشند، فایل ها و توضیحاتی که ضمیمه میز کار پروژه شده باشند و مورد توافق طرفین قرار گرفته باشند.

چ) معمار۹۸ داوری را پس از آنکه خریدار یا فروشنده، هر دو درخواست داوری(پشتیبانی) ایجاد کرده باشند انجام می دهد. شما توجه دارید و موافقت می کنید که حکم داوری معمار۹۸، نهایی، لازم الاجرا و غیر قابل برگشت است. بعد از اعلام نتیجه، معمار۹۸ بر اساس رای صادر شده پرداخت را انجام می دهد.

ح) در صورت هر گونه اختلاف در جزئیات یا کلیات فنی یا مالی، ابتدا موضوع از طریق سایت معمار۹۸ حل خواهد شد.

امور مالی
بند ۶- تعرفه خدمات

معمار ۹۸ مقدار ۲۰ درصد از مبلغ فروش محصولاتِ دانشجویان و مقدا ۳۰ درصد را برای اساتید به عنوان کارمزد جهت ارائه خدمات برای خود محفوط می دارد. این درصد با توجه به نوع و تعداد محصولات شما قابل تغییر و کم شدن است. یعنی با توجه به افزایش فروش محصولاتِ آن فروشنده، تعداد محصولات و پشتیبانی خریداران توسط وی، معمار۹۸ درصد کارمزد خود را کاهش خواهد داد، تا فروشنده ترغیب به ارائه محصولات بیشتر و با کیفیت تری شود.

معمار۹۸ هر ۶ ماه یکبار از بین فروشندگان، برترین ها را یا به انتخاب خریداران و یا به انتخاب خود معرفی کرده و مزایایی برای این افراد از قبیل هدیه مالی و یا کاهش حق الزحمه معمار۹۸ (کارمزد) را در نظر خواهد گرفت.

بند ۷- قوانین پرداخت

پرداخت فقط از طریق پرداخت امن معمار۹۸

الف) تمامی کاربران(خریدار و فروشنده) می پذیرند که پرداخت امن برای پروژه، فقط از طریق پرداخت مبلغ به سایت معمار۹۸ انجام می شود.

ب) فروشنده در نظر دارد که پس از خرید در سایت معمار۹۸، مستقیماً دسترسی به مبلغ نخواهد داشت و این پرداختی در حساب معمار۹۸ بوده و با درخواست برداشت فروشنده و با کسر پورسانت معمار۹۸ به حساب وی واریز خواهد شد.

پ) به عنوان فروشنده، شما موافقت می کنید که فقط از طریق پرداخت امن هزینه محصول را از خریدار دریافت کنید. چه در اولین فروش، چه فروش های بعدی. همچنین شما متعهد می شوید که به صورت عمد یا غیر عمد کاری نکنید که باعث دور زدن معمار۹۸ شود. در صورت نادیده گرفتن این مورد معمار۹۸ بدون اطلاع قبلی حساب شما را مسدود کرده و در مورد آزادسازی پولتان، خود تصمیم خواهد گرفت.

ت) معمار۹۸ فقط مبلغ را پس از اعلام رضایت خریدار(حداقل گذشت ۳ روز کاری بعد از خرید)، به حساب فروشنده بعد از درخواست وی منتقل می کند.

بند ۸– قوانین برداشت

الف) برای برداشت از معمار۹۸ حساب کاربری شما می بایست تایید شده باشد. یعنی تصویر کارت ملی و شناسنامه شما برای معمار۹۸ ارسال شده باشد، نام و شماره موبایل تأیید شده باشد و تمام این مشخصات با اطلاعات حساب کاربری و اطلاعات کارت بانکی تان یکی باشد. معمار۹۸ به درخواست های برداشت بین ۱ تا ۲ روز کاری رسیدگی می کند.

ب) حداقل موجودی جهت برداشت می بایست ۵۰۰۰۰ تومان باشد. کارمزد و هزینه های حواله بر عهده کاربر می باشد. اما هر فروشنده می تواند حداکثر دو بار در ماه درخواست واریز دهد.

تبصره:
معمار۹۸ بر حسب صلاحدید خود می تواند جهت احراز هویت متقاضی دریافت وجه از ایشان طلب اوراق هویتی کرده یا در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام کند. چنانچه هویت کاربر برای معمار۹۸ احراز نشود و یا مشکوک باشد، وجه تا شناسایی کاربر به حساب ایشان واریز نخواهد شد.

جریمه
بند ۹- جریمه و محدودیت کاربر

الف) هر کاربری که به هر طریقی، سهواً یا عمداً به معمار۹۸ زیان وارد کند، می پذیرد چه از نظر مالی و چه معنوی این خسارت را جبران خواهد کرد و مرجع رسیدگی و تعیین کننده بر حدود این خسارت ها فقط سایت معمار۹۸ خواهد بود و بررسی ها توسط کارشناسان معمار۹۸ صورت خواهد گرفت.

ب) زمانی که حساب کاربری شما مسدود شود، شما دیگر قادر به ورود به سایت نخواهید بود و دیگر دسترسی به پیام ها، فایل ها و اطلاعات دیگری که در حساب خود دارید را نخواهید داشت.

پ) وقتی حساب کاربری شما برای دائم مسدود می شود، شما مجاز به ساختن حساب کاربری دیگر برای استفاده از خدمات این سایت نمی باشید.

بند ۱۰- عدم تبادل اطلاعات تماس

الف) تبادل اطلاعات تماس مابین خریدار و فروشنده به هر شکلی در معمار۹۸ ممنوع است.

ب) درج هرگونه اطلاعات تماس اعم از تلفن ثابت و همراه، آدرس ایمیل، آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست در محصول ممنوع است. در صورت مشاهده چنین تخلفی درآمد آن محصول به فروشنده تا بررسی کامل موضوع نزد معمار۹۸ محفوظ خواهند ماند و پرداخت منوط به تصمیم معمار۹۸ است.

پ) فروشنده و خریدار متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام خرید و بعد از آن در هر شرایطی، معمار۹۸ این حق را دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود کند و در مورد هزینه تصمیم بگیرد.

توجه: برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر معمار۹۸ صورت گرفته و ممکن است مشمول پرداخت جریمه نقدی گردد و متناسب با زیان وارد شده به سایت(کارمزد سایت جهت ایجاد بستر فروشندگی و صرف شدن زمان و فعالیت پشتیبان) اقدام به گرفتن خسارت از کاربر متخلف کند.

ت) در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس، پشتیبانی می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده پشتیبان و یا تیم داوری است.

بند ۱۱- تبلیغات فروشنده

الف) فروشنده امکان درج تبلیغات و اطلاعات تماس شخصی خارج از فضای معمار۹۸ ندارد.

ب) بروشورهای تبلیغاتی: کارت یا بروشور تبلیغاتی که حاوی مضمون تشویق مشتری برای خرید از سایت یا فروشگاه دیگری غیر از معمار۹۸ است نباید به همراه محصول ارسال شود. این مورد به منزله‌ی تخلف برای فروشنده به‌حساب می‌آید.

کپی رایت
بند ۱۲- حقوق کپی رایت

با توجه به اعلام وزارت علوم مبنی بر غیر قانونی بودن در خصوص انجام، خرید و فروش پایان نامه، ارائه هر گونه فایلی در این خصوص در معمار۹۸ غیر مجاز می باشد و اجازه فروش این موارد داده نخواهد شد.

فروش هر گونه خدماتی که حق کپی رایت دارند و فروشنده آن را از جای دیگری تهیه کرده که صاحب اثر حق کپی رایت را برای خودش محفوظ داشته، جرم تلقی شده و حساب کاربر بدون اخطار قبلی مسدود خواهد شد. در صورتی که آسیبی از این جهت به سایت معمار۹۸ وارد شود کاربر متخلف موظف به جبران این خسارت چه به صورت نقدی و چه معنوی می باشد.

مواردی که مشمول حقوق کپی رایت هستند:

الف) کتاب یا هر اثر مکتوب، فیلم آموزشی، تحقیق و مقاله، نرم افزار و هر آنچه که ارزش مادی دارد و شما به نحوی فایل آن را در اختیار دارید ولی شما از مالکیت معنوی آن و صاحب اثر بی اطلاع هستید و نمی دانید می توانید بفروشید یا خیر، فرضاً صفحات ابتدایی کتاب حذف شدند و مشخص نیست نام کتاب چیست ، نویسنده کیست یا ناشر کیست، ولی این فایل ها به واسطه شعور و فهم و درک شما مشخص هستند که اثری با ارزش مادی هستند و دارای مالکیت هستند و حتماً توسط شخصی با صرف هزینه و وقت تولید شدند ولی به علتی نام و نشان و برند و ناشران حذف یا مخدوش شدند، فروش این موارد بدون اجازه صاحب اثر جرم است و نبود نام و نشان و برند و مشخصات حقوق معنوی دلیل نمی شود که بدون اجازه فروخته شوند.

 • قانونگذار صراحتاً در این موارد ذکر کرده آن چیزی که مشخص است، یک اثری که دارای مالکیت است را به صرف ندانستن صاحب و مالک نمی توانید بدون اجازه بفروشید.

ب) خرید فایل، اثر و هر نوع محصولی از دیگران(خرید از سایر فروشگاه ها و سایت ها) به معنی اجازه فروش مجدد آن توسط شما نیست، فقط یک نسخه از آن فایل یا محصول برای استفاده شخصی به شما فروخته شده و فروش مجدد آن توسط شما بدون اجازه کتبی از مالک اولیه جرم است و پیگرد قانونی دارد.

پ) خرید یکجای فایل ها(تحقیق، مقاله، پروژه …) بصورت پکیج از دیگران و فروش آنها به علت عدم آگاهی از منبع و روش جمع آوری فایل ها، نشناختن مالک هر یک از فایل ها مجاز نبوده و فروش هر یک از فایل ها ممکن است باعث شکایت صاحبان آنها از شما و احضار به دادسرا شود.

ت-۱) اگر شما در دوره های آموزشی و تخصصی شرکت کرده اید و فیلم های آموزشی، کتاب، جزوه و سایر موارد را از آنجا دریافت کرده اید، اجازه فروش مجدد این موارد آموزشی انحصاراً متعلق به برگزار کننده اصلی آنها است و محتوا، فیلم و فایلی که در اختیار شما قرار گرفته فقط جهت آموزش و استفاده شخصی شما است و تنها با ارائه مجوز کتبی به عنوان نماینده فروش، اجازه فروش مجدد آن را دارید.

ت-۲) اگر شما در دوره های آموزشی و تخصصی شرکت کرده اید و با اجازه و یا بدون اجازه صاحب و برگزارکننده آن دوره، فیلم و عکس از توضیحات مدرس و فضای دوره حین برگزاری گرفته اید، فروش این موارد منوط به اجازه کتبی و رسمی از صاحب اثر و برگزارکننده دوره می باشد و به منزله اجازه فروش آنها توسط شما نیست، جز برای استفاده شخصی.

بند ۱۳- پذیرش مالکیت معنوی

شما به شخصه مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت معمار۹۸ برای انتشار قرار می دهید:

الف) هر محتوایی که شامل تصویر، صدا یا ویدیو باشد(محتوای چند رسانه ای)

ب) هر پستی، نظر یا مطلبی در فضای عمومی وب سایت، پیام های خصوصی و هر جای دیگر

پ) هر محتوایی که در بخش هایی مانند پروفایل، نمونه کار، رزومه، پروژه، نظرات و … ثبت می کنید. شما بصورت کامل مالک و مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت معمار۹۸ انتشار می دهید.

ت) بدین ترتیب شما به معمار۹۸ این اجازه و حق را می دهید تا از این محتوا در جهت تبلیغات خدمات و سرویس های خود استفاده کند.

ث) اطلاعات و محتوای شما نباید حقوق دیگران را نقض کند و نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد.

ج) اطلاعات و محتوای شما نباید باعث عصبانیت، تهدید، آزار و اذیت دیگران شود.

چ) اطلاعات و محتوای شما نباید مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی باشد.

ح) معمار۹۸ صحت اطلاعاتی که کاربران ارائه داده اند را تائید نمی کند و معمار۹۸ مسئولیتی در قبال هر گونه اطلاعاتی که کاربران در این سایت منتشر می کنند ندارد.

حریم خصوصی
بند ۱۴- سوء استفاده از اطلاعات

الف) هرگونه تماس تلفنی، ایمیلی یا پیامکی که درخواست مبلغ، اطلاعات یا پسورد یا غیره از شما کند، از سمت سایت معمار۹۸ نیست(نیست).

ب) در معمار۹۸ فقط توسط ایمیل و پیامک در مورد: پذیرش اطلاعیه، فروش، پشتیبانی، درخواست برداشت و گزارش پرداخت، آگاهسازی از وضعیت تیکت و پیامتان توسط پشتیبانی، تکمیل یا لغو سفارشتان و این موارد … به شما اطلاع رسانی می شود.

پ) تنها مرجع رسمی انجام تمام امور: ارتباط، پشتیبانی، پرداخت ها و… در سایت معمار۹۸ ، پنل کاربری شما است و خارج از آن اقدامی صورت نمی گیرد. در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک حتماً از بخش پشتیبانی اطلاع رسانی کنید.

ت) هیچ امور اداری، قراردادی، پرداختی و یا پشتیبانی و… به صورت تلفنی و یا ایمیل مابین معمار۹۸ و فروشنده یا بالعکس انجام نمی شود. همه این موارد فقط از طریق تیکتینگ معمار۹۸ جهت ثبت و استناد به آن در مواقع لزوم قابل انجام است.

بند ۱۵- گزارش تخلف

الف) به عنوان فروشنده شما موافقت می کنید بلافاصله از طریق سیستم تیکت، خریدارهایی که درخواست پرداخت خارج از معمار۹۸ را دارند گزارش کنید.

ب) در صورتی که فعالیت مشکوکی در حساب شما مشاهده شده باشد، معمار۹۸ این حق را برای خود محفوظ نگه داشته تا زمان مشخص شدن مشکل به درخواست برداشت شما رسیدگی نکند.

پ) اگر شما از مشکلی یا پتانسیل دور زدن از پرداخت امن به معمار۹۸ اطلاع دارید، آن را به ما گزارش کنید.

بند ۱۶- محدودیت ها

همه کاربران موافقت دارند که:

الف) مسئولیت کامل تمامی اعمالی که از طریق حساب کاربری شان انجام می شود را بپذیرند.

ب) از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و صفحات معمار۹۸ استفاده نکنند.

پ) از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نکنند.

ت) با سایر فروشنده و خریداران به منظور متقاعد کردن آنها از عدم استفاده از امکانات معمار۹۸، تماس حاصل نکنند.

ث) وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه ای با یکدیگر نشوند.

ج) بیش از یک حساب کاربری در معمار۹۸ ایجاد نکنند.

چ) سلب مسئولیت خدمات ارائه شده در معمار۹۸ بدون هرگونه ضمانت ارائه می شود.

ح) وقتی شما با کاربر دیگری وارد اختلاف می شوید، معمار۹۸ را از هرگونه ادعا، تقاضا و زیان در ارتباط با اختلاف بوجود آمده مبرا بدانید.

محصولات فیزیکی
بند ۱۷– قوانین کلی محصولات فیزیکی

الف) ارسال محصولات فیزیکی مستقیماً توسط فروشنده انجام خواهد شد و امکان تحویل گیری و انبار در معمار۹۸ وجود ندارد. شما فقط مجاز به فروش محصولاتی هستید که صاحب آن هستید.

ب) محصولات فیزیکی مثل کتاب که در کتابفروشی ها به فروش می رسند دارای حقوق معنوی و امتیاز برای نویسنده و ناشر هستند و شما با خرید یک کتاب فقط اجازه استفاده از همان یک نسخه را دارید و نمی توانید کتاب را مثلاً تبدیل به PDF کنید و در اینترنت به فروش برسانید و یا با کمی ویرایش و کم یا اضافه کردن توضیحات به عنوان یک پروژه تخصصی به کارفرما تحویل دهید.

پ) فروشنده باید گزارش وضعیت پستی و شماره مرسوله را جهت پیگیری توسط ما در اختیار سایت قرار دهد. کافی است یک تیکت با عنوان “مرسولات پستی” که حاوی نام خریداران و شماره های مرسولات در تاریخ ارسالی مشخص می باشند، به پشتبانی ارسال کند.

۱۷–۱– آیا امکان فروش همه‌ی گروه‌های کالایی برای کلیه‌ی فروشندگان وجود دارد؟

بله – فروش همه‌ی گروه‌های کالایی مرتبط با حوزه معماری و ساختمان وجود دارد. از جمله:

 1. انواع محصولات انتشاراتی (کتاب، نشریه و… که مجوز فروش داشته باشید)
 2. انواع پکیج های آموزشی (ویدیویی، نرم افزار، مهندسی و…)
 3. فروش انواع تجهیزات و ابزار ساختمانی (تجهیزات مکانیکی، ایمنی و …)
 4. فروش انواع لوازم دانشجویی و مهندسی (کیف مهندسی، ابزار طراحی و….)
۱۷–۲– آیا ثبت برند کالای فیزیکی (نام تجاری) الزامی است؟

در ثبت برند الزامی نیست و شما می‌توانید محصولتان را با برند متفرقه درج کنید.

۱۷–۳– درج مشخصات ظاهری کالا

– فروشنده باید تعداد تصاویر کافی در زوایای مختلف از محصول خود در بخش گالری قرار دهد.
– فروشنده باید به‌ صورت کامل ابعاد، وزن، جنس، رنگ و سایر ویژگی های محصول را ذکر کند.

۱۷–۴– نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌ی ارسال چگونه است؟

فروشنده باید هزینه‌ی ارسال و بسته بندی را محاسبه کرده و در قیمت نهایی محصول لحاظ کند.

۱۷–۵– اگر فروشنده نتواند به هر علتی کالای فروخته شده را تامین کند چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت عدم تامین کالای فروخته شده، علاوه بر لغو سفارش و عودت مبلغ واریزی به خریدار، رتبه بندی فروشنده کاهش یافته و در صورت تکرار، حساب کاربری فروشنده مسدود خواهد شد.

۱۷–۶– چگونه خریدار می تواند خسارت کالاهای آسیب دیده را دریافت کند؟

در صورتی که خسارت وارده به کالاها از سمت فروشندگان باشد، می بایست در صدد جبران برآیند. در صورتی که از طرف فروشندگان نباشد، و خسارت از جانب امور پستی هنگام بسته بندی و ارسال صورت گرفته باشد، در این مورد اداره پست باید پاسخگو باشد و معمار۹۸ موظف به ارائه توضیحی نیست.

۱۷–۷– ارسال به موقع سفارش مشتریان
 • شرح: فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و رأس زمان مقرر (از تاریخ تعیین شده در پنل برای تحویل به انبارهای دیجی‌کالا) به دست مشتریان برسانند.
 • برای جلوگیری از تاخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت جدا خودداری کنید.
 • اگر فروشنده ناچار به تهیه‌ی کالا هم‌زمان با دریافت سفارش است، مدت زمان ارسال کالا به مشتری در سایت باید با محاسبه‌ی زمان تهیه‌ی کالا توسط فروشنده درج شود.
 • همچنین فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا در پنل فروشندگان را به‌روز و مطابق با واقعیت درج کند.
 • جریمه: جریمه‌ی تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به خریدار)
  جریمه با افزایش درصد کمیسیون برای آن سفارش لحاظ خواهد شد.
  الف) کمتر از دو روز تأخیر، +۲ درصد کمیسیون
  ب) بین دو تا پنج روز تاخیر، +۵ درصد کمیسیون
  پ) بیشتر از ۵ روز تاخیر، + تمام درصد کمیسیون (دو برابر کیسیون توافق شده)
۱۷–۸– لغو سفارش مشتری

فروشنده گرامی، لطفاً از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جداً خودداری کنید. در‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیر فعال کند.

 

جریمه: لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایل زیر:

 • عدم موجودی کالا در انبار فروشنده
 • فروش کالاهای ممنوعه
 • تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده
 • اشتباه در قیمت‌گذاری

منجر به اخذ جریمه ای معادل با دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل ۱۰۰،۰۰۰ ریال – حداکثر ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال) خواهد شد.

۱۷–۹– مغایرت محموله‌ی ارسالی به مشتری یا مرجوع دادن کالا

اگر کالا یا مرسوله، با اطلاعاتی که فروشنده در صفحه معرفی و فروش محصول درج کرده است به هر دلیل مغایرت داشته باشد، از جمله: (مغایرت محتوا، مشخصات فنی، رنگ، کالای غیر اصل(تقلبی)، کسری اقلام و …)

یا خریدار کالا را مرجوع کند، به دلیل: (قیمت فروش از قیمت مصرف کننده چاپ شده روی کالا بالاتر است، آسیب فیزیکی کالا با بسته‌بندی سالم، اتمام مدت گارانتی/ اشکال در مدت گارانتی، ایراد یا اشکال در کارت گارانتی/ کارت گارانتی نامعتبر، عدم وجود کارت گارانتی، عدم وجود فاکتور و…)

فروشنده باید در صدد جبران و رضایت خریدار برآید. در غیر این صورت سفارش لغو شده، و معمار۹۸ با عودت دادن وجه پرداختی به خریدار،
اقدام به اخذ جریمه ای معادل با دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل ۱۰۰،۰۰۰ ریال – حداکثر ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال) از فروشنده خواهد کرد. همچنین رتبه بندی فروشنده کاهش یافته و در صورت تکرار، حساب کاربری فروشنده مسدود خواهد شد.

۱۷–۱۰– آیا امکان ارسال بروشورهای تبلیغاتی فروشنده همراه محصول یا در بسته‌بندی آن وجود دارد؟

کارت یا بروشور تبلیغاتی که حاوی مضمون تشویق مشتری برای خرید از سایت یا فروشگاه دیگری غیر از معمار۹۸ است نباید به همراه محصول ارسال شود. این مورد به منزله‌ی تخلف برای فروشنده به‌حساب می‌آید.

۱۷–۱۱– معیار رتبه‌بندی فروشندگان و تغییر درصد پورسانت چیست؟

موارد زیر در رتبه‌بندی فروشندگان تاثیر زیادی دارند:

 • – میزان تاخیر در ارسال محصول به انبار
 • – میزان کنسل شدن سفارشات
 • – میزان مرجوعی محصولات
مرجوعی لغو سفارش تأخیر ارسال  
کمتر یا مساوی ٪۲ کمتر یا مساوی ٪۲ کمتر یا مساوی ٪۲ خوب
بیشتر از ۲ و کمتر یا مساوی ٪۵ بیشتر از ۲ و کمتر یا مساوی ٪۵ بیشتر از ۲ و کمتر یا مساوی ٪۵ متوسط
بیشتر از ٪۵ بیشتر از ٪۵ بیشتر از ٪۵ ضعیف

 

بر اساس رتبه‌ی کسب شده(خوب یا متوسط)، نسبت به کم کردن کمیسیون معمار۹۸ و یا درصورت ضعیف بودن در مورد ادامه‌ی همکاری ایشان با معمار۹۸ تصمیم‌گیری می‌شود.

امیدواریم با پذیرش و پایبندی به این شرایط و قوانین، بتوانیم در کنار هم به درستی و خوشی کار کرده و به پیشرفت یکدیگر کمک کنیم.

لطفاً تمامی موارد حریم خصوصی سایت را در اینجا مطالعه بفرمایید.

برای ثبت نام و فروشنده شدن به این صفحه مراجعه کنید.

question