معمار 98

پروژه معماری ساختمان آمریکا / Casa América Building

معماری ساختمان آمریکا

معماری ساختمان آمریکا

  • ساختمان Casa América در کشور برزیل، شهر Porto Alegre واقع شده است.
  • این بنا در یک محله آرام و بسیار سبز واقع در “خیابان ۲۴ آمریکا” قرار دارد.
  • معمار: Oficina Conceito Arquitetura
  • طراح داخلی: رافائل کاپر
  • مساحت: ۷۴۸ متر مربع
  • سال ساخت: ۲۰۱۵

 

معماری ساختمان آمریکا
توضیحات ارائه شده توسط معماران:
این پروژه به دلیل ابعاد بسیار کوچک زمین، تنها با ۷.۷۰ متر بر و ۳۰ متر عمق توسعه پیدا کرد. بنای این آپارتمان به صورت پشت به پشت بوده و به همین ترتیب دو دیوار سه گوش بزرگ کور را ایجاد کرد. عدم وجود پنجره های جانبی باعث ایجاد دو واحد در هر طبقه شده که به وسیله دالان نور به هم متصل اند و از گسترش خطی بزرگ بدون نور طبیعی و تهویه در یک واحد جلوگیری می شود.

 

معماری ساختمان آمریکا

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز از طریق سه گوشی های کور، گسترش کل طول نما بود. با استفاده از فریم ها در قالب های بزرگ و نرده ها در شیشه های چند لایه، این ارتفاع پیشانی فراتر از محدوده جبران کسری ناشی از سه گوشی ها به طریقی طراحی شد که با چارچوب بهتر فضای سبز از دیدگاه ساکنان کمک میکند.

بدین طریق لوکس بودن را بطریقی از بینش در طبیعت و نه در یک نمایشگاه زینتی پیدا میکند.

 

معماری ساختمان آمریکا

Casa America یک ساختمان کوچک شده است، اما انسانی، که با احساسات هم از نظر بیرونی و هم داخلی پر شده است. این ساختمان دارای یک منطقه سکونت کوچک است که دارای شش طبقه است که در آنها فضاهای پارکینگ وجود دارد. همچنین دارای یک منطقه مشاع در بام در طبقه آخر و ۶ واحد مسکونی است. آن ها با سه نوع گونه شناسی تقسیم بندی می شوند، با مساحتی بین ۷۲ و ۱۱۵ متر مربع از منطقه شخصی و گیاهی که امکان طرح بندی داخلی متنوع را می دهد، آن هم فقط با یک حمام و توالت ساخته شده داخلی. این انتخاب با هدف آزادسازی ساکنان برای انتخاب فضای آپارتمان خود، چه در طرح داخلی آن، تعداد اتاق خواب، و چه از ابعاد هر محیط بوده، به این ترتیب منعکس کننده سبک زندگی آنها است.

در معماری ساختمان آمریکا سیستم فاضلاب در روال روزمره زندگی در نظر گرفته شد.
از جمله مناطقی که اغلب از نقطه نظر معماری نادیده گرفته می شود و از یک منطقه انتقال مهم بین هرج و مرج شهری و راحتی خانه ما تشکیل شده است. برای این منظور، هویت حسی مشابهی را از طریق نما تا سرتاسر سیستم فاضلاب، گاراژ، دسترسی آزاد به آپارتمان ها و تراس فضای سبز بام، با استفاده از مواد ارگانیک با رنگ های گرم و تزئینات هنری برای ایجاد صمیمیت پر انرژی و گرم ایجاد کردیم. این انرژی ایجاد شده نه تنها برای ایجاد حس بودن ساکنین در داخل خانه فقط از داخل خانه، بلکه از لحظه ای که از طریق گاراژ وارد ساختمان می شوند، در نظر گرفته شده است. از این رو نام ساختمان: House America است.

 

معماری ساختمان آمریکا

در نما، که با خطوط ساده و فرم های خنثی انجام شده، می توانید کنتراست متریال را پیدا کنید، به دنبال یک زبان زیبایی شناسی که آن را از گذشته تا به حال هماهنگ می کند. حضور آجرهای خاکستری روستایی این ایده را برای ایجاد فضایی نه تنها برای آسایش، بلکه حس نوستالژی به ساکنان ساختمان و نیز منطقه ارائه می کند و ما را به تکنیک های ساختمانی باز می گرداند. در مقابل آجر روستایی ، حجمی از سرامیک سیاه با فاصله کم که همراه با نمای پانل شیشه ای طراحی شده است تفاوت های زیبایی هر یک از مواد را نشان می دهد، کنتراست متمایز از بافت ها و بازتاب را ارائه می کند.

معماری ساختمان آمریکا

به منظور جبران کمبود تجهیزات مرسوم، به عنوان مثال سالن های رقص یا سالن های ورزشی (فضاهای که به وفور در محله ای که در آن ساختمان واقع شده است وجود دارد)، فضایی برای تفریح و خودآزمایی در طبقه بالا با تراس گیاهی با تکنولوژی طراحی شده است که به دلیل حضور مداوم آب و مواد مغذی در پایه خود، نیازی به آبگیری روزانه و نگهداری اساسی ندارد. این فضا، علاوه بر ارائه فرصتی به ساکنان برای لذت بردن از یک منظره کامل از شهر، منظره محیط اطراف ساختمان همسایه را در مقایسه با سقف های معمولی بهتر می کند و سبب افزایش سهم منظره های سبز در مناظر روزانه می شود. معماری ساختمان آمریکا

 

  • تحریریه معمار ۹۸
  • مترجم: زهرا کریمی نسب
  • منبع: آرچ دیلی

 

دیگر تصاویر از بنا

 

معماری-معماری برزیل-جدیدترین پروژه های معماری جهان-آپارتمان کاسا آمریکا

آپارتمان-ساختمان ارگانیگ-خانه آمریکا – معماری ساختمان آمریکا

آزمون نظام مهندسی ساختمان - معمار98

question