ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ میزبان بازی تیم ملی ایران و مراکش

ورزشگاه سنت پترزبورگ متعلق به تیم زنیت روسیه است.

5
414
ورزشگاه کرستوفسکی
ورزشگاه کرستوفسکی

ورزشگاه کرستوفسکی

اولین و ساده‌ترین بازی تیم ملی کشورمان در جام جهانی روسیه با تیم مراکش روز ۲۵ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ در شهر سن پترزبورگ روسیه و در ورزشگاهی با همین نام که متعلق به تیم زنیت است، برگزار می‌شود. این ورزشگاه گنجایش حدود ۶۸۱۳۵ نفر را دارد و به جز بازی تیم ملی ایران، میزبان ۶ بازی دیگر نیز هست. این ورزشگاه توسط معمار ژاپنی کیشو کوروکاوا با الهام گرفتن از سفینه فضایی طراحی شده است.

بدون شک سن پترزبورگ زیباترین شهر در میان سایر شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ است.

ورزشگاه سن ‌پترزبورگ ؛ میزبان بازی ایران - مراکش

ورزشگاه سنت پترزبورگ در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته و متعلق به تیم زنیت می باشد. کار تکمیل و بازسازی این ورزشگاه در آپریل سال ۲۰۱۷ به اتمام رسیده که مبلغی حدود یک میلیون دلار هزینه داشته است. ورزشگاه سنت پترزبورگ طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده بود می‌بایست در سال ۲۰۰۵ شروع به ساخت می‌کرد و در سال ۲۰۰۹ تکمیل می‌شد اما با بروز مشکلاتی کار با چندین تأخیر از جمله یک طراحی مجدد برای رعایت الزامات FIFA و بررسی تقلب، مواجه شد دوره ساخت آن طولانی شد.

ورزشگاه سن پترزبورگ
ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ
استادیوم سنت پترزبورگ که با عنوان‌های مختلف از جمله ورزشگاه Zenit Arena، ورزشگاه Krestovsky و Piter Arena شناخته می‌شود، استادیوم تازه‌ای از باشگاه Zenit است. این ورزشگاه در محل استادیوم سابق Kirov ساخته شده است.

در ورزشگاه سنت پترزبورگ ۷ بازی از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال بزرگزار خواهد شد. ورزشگاه سنت پترزبورگ میزبان مسابقات یک چهارم نهایی، نیمه نهایی، و مسابقه برای جایگاه سوم خواهد بود. در سال ۲۰۱۷ ورزشگاه سنت پترزبورگ میزبان بازی‌های جام کنفدراسیون‌ها نیز بوده است.

ورزشگاه سن پترزبورگ
ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ
استادیوم سنت پترزبورگ ابتدا باید توسط شرکت گاز روسیه گازپروم حمایت می‌شد، اما پس از آنکه آن‌ها از این پروژه دست کشیدند، بودجه این پروژه توسط دولت شهر سنت پترزبورگ به تصویب رسید. در نهایت در سال ۲۰۱۶ کار به سرعت پیشرفت کرد و استادیوم در آوریل ۲۰۱۷ تکمیل شد، با این حال هزینه‌های کلی از یک میلیارد دلار پیشی گرفته و هم‌اکنون یکی از گران‌ترین استادیوم‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.
چگونه می‌توانید به ورزشگاه سنت پترزبورگ بروید

استادیوم سنت پترزبورگ در سمت غربی جزیره Krestovsky در شمال غربی سن پترزبورگ واقع شده است. استادیوم در فاصله تقریبا ۷٫۵ کیلومتری از میدان کاخ در مرکز شهر سن پترزبورگ قرار دارد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو Krestovsky Ostrov در خط ۵ بنفش است که از خیابان مرکز سن پترزبورگ عبور می‌کند و از ایستگاه تا ورزشگاه ۲۵ دقیقه پیاده‌روی از طریق پارک Maritime Victory دارد.

اتوبوس‌های ۱۰ و ۲۵ کمی نزدیک به ورزشگاه ایستاده‌اند، اما هنوز هم یک پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای تا رسیدن به آنجا وجود دارد. اتوبوس ۱۰ از مرکز سن پترزبورگ عبور می‌کند، درحالی‌که اتوبوس ۲۵ از قسمت‌های شمالی سن پترزبورگ عبور می‌کند.
استادیوم سنپترزبورگ
ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ
خوردن، نوشیدن و خوابیدن در نزدیکی استادیوم سنت پترزبورگ

استادیوم سنت پترزبورگ در نوک جزیره Krestovsky واقع شده و در سه طرف دریای بالتیک قرار دارد. در قسمت شرقی آن، امکانات ورزشی فراوان، پارک جالب و دریایی Maritime Victory، از جمله پارک تفریحی و همچنین مناطق مسکونی گنجانده شده است.

این منطقه بسیار زیبا و دل‌نشین است که مردم محلی محبوبی دارد. علاوه بر این، رستوران‌های معقول در این منطقه، بیشتر در ساحل جنوبی وجود دارد.

چند هتل در نزدیکی استادیوم سنت پترزبورگ وجود دارد، اما آن‌ها همه نوع لوکس هستند و انتظار می‌رود که یک قیمت سنگین را دریافت کنند. Arena Hotel و Hotel Park Krestovskiy در کنار استادیوم قرارگرفته‌اند، درحالی‌که Parklane Resort و SPA و Hermes Park Hotel در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارند.

منبع:kojaro.com

 

 

جام جهانی-ورزشگاه سن پترزبورگ-جام جهانی روسیه-جام جهانی روسیه تور-جام جهانی روسیه مقدماتی-جام جهانی روسیه فوتبال-ورزشگاه کرستوفسکی روسیه-تیم زنیت روسیه
FIFA-ورزشگاه Zenit Arena-روسیه-استادیوم های جام جهانی-استادیوم-جام جهانی-ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ

این نوشته را چقدر میپسندید؟
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]
filesell

5 ديدگاه

افزودن دیدگاه