معمار 98

راهنما و نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل + تصاویر

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

امروزه با روند رو به رشد فناوری و دسترسی به اینترنت دور کاری در حال افزایش است. لذا خیلی از افراد بدون نیاز به رفتن به شرکت و یا دفتر کار، می توانند بخش زیادی از کارشان را در منزل خود به انجام برسانند. اما در این نوع فعالیت باید به یک نکته توجه اساسی شود و آن دکوراسیون فضای کاری است. پس اگر به دنبال کار در خانه خودتان هستید با مجله معمار ۹۸ همراه باشید تا با ۱۰ نکته اساسی در این مورد آشنا شوید.

 

۱۰ نکته برای طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل
باید بدانید چه شما از اتاق کار به عنوان محلی برای کسب درآمد استفاده می کنید و چه آن را فضایی به عنوان کار شخصی و یا مطالعه خود در نظر بگیرید باید توجه خاصی به طراحی و چیدمان آن داشته باشید. چرا که در غیر این صورت شما بازدهی کافی در فعالیت کاری خود را نخواهید داشت.
در ادامه می توانید ده راهکار که برای طراحی دکوراسیون محل کار در منزل ارائه شده است را مشاهده کنید.

 

۱. مکان، مکان و مکان!

به احتمال زیاد قرار است که ساعات بسیاری را در اتاق کار خود مشغول باشید؛ پس بایستی به این امر توجه شود که مکان اتنخاب شده برای اتاق کار در منزل، فضایی بسته نبوده و در آن حس خفگی و محدود بودن به شما دست ندهد. (برای مثال یک اتاق کوچک با یک میز و بدون هیچ پنجره‌ای!)

نکته دیگری که بایستی در انتخاب مکان اتاق کار در نظر گرفت، میزان تحملتان نسبت به سر و صدا و رفت و آمد است. چرا که اگر تحمل رفت و آمد و سر و صدای زیاد را ندارید، بهتر است مکانی را برای اتاق کار خود در نظر بگیرید که در آن آرامش داشته باشید.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۲. ظاهر را قربانی عملکرد نکنید
میزها، قفسه‌ها و سایر وسایل اتاق بایستی در اختیار شما باشند نه اینکه فقط در اتاق حضور داشته باشند.
پس قبل از اقدام به خرید وسایل مورد نیاز برای اتاق کار، جریان کلی کار خود را تصور کرده و سپس اقدام به خرید وسایلی کنید که کاربردی و در عین حال زیبا باشند. همچنین توجه کنید وسایلی که انتخاب می‌کنید، با دکوراسیون و تم کلی منزلتان نیز متناسب باشند. برای مثال اگر دکوراسیون منزلتان مدرن و امروزی است، استفاده از قطعات هنری و وسایل استیل در اتاق کار می‌تواند مناسب باشد.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۳. به دنبال یک صندلی عالی باشید

صندلی یکی ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز در اتاق کار است که شما قرار است که ساعت‌ها در روز را روی صندلی اتاق کار خود سپری کنید. پس بایستی به دنبال یک صندلی راحت، ارگونومیگ و در عین حال زیبا باشید.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۴. با رنگی که عاشقش هستید، اتاق خود را رنگ‌آمیزی کنید
رنگ‌های بی‌روح و کسل کننده‌ای که در اداره‌ها استفاده می‌شوند را فراموش کنید.
به دنبال رنگی باشید که عاشقش هستید. این رنگ برای برخی افراد رنگی روشن و شاد مانند نارنجی و یا سبز لیمویی بوده و برای برخی نیز رنگ‌هایی آرامش‌بخش مانند سایه‌هایی از آبی و یا سبز است.
بایستی با توجه به سلیقه و روحیه خود، به دنبال رنگ مناسب برای اتاق کارتان باشید.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۵. برای خود یک منظره مناسب در نظر بگیرید
در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل، توجه به داشتن منظره‌ای مناسب یکی از مهم‌ترین نکاتی است که بایستی رعایت شود. پس میز کار خود را در مکانی قرار دهید که وقتی حواستان از کامپیوتر پرت شده و به نقطه‌ای خیره شدید، جذاب‌تر از یک دیوار خالی باشد، حتی اگر عاشق رنگ دیوار اتاق کارتان هستید!
پنجره و نور طبیعی می‌تواند برای این امر مناسب باشد، اما اگر اتاق کارتان بدون پنجره است نیز می‌توانید یک تصویر زیبا روی دیوار نصب کرده و یا میز کار را به نوعی قرار دهید که رو به در اتاق باشد.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۶. القای حس راحتی با استفاده از اکسسوری‌های مناسب

اگر در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل زیاد به دنبال مدرن بودن نیستید; از اکسسوری‌هایی استفاده کنید که با آن‌ها راحت هستید. برای مثال استفاده از یک لیوان زیبا به عنوان جامدادی، استفاده از دفتر یادداشت‌ها و کاغذهای برچسب‌دار رنگی و یا یک سطح زباله رنگی و زیبا می‌تواند در اتاق کار مناسب باشد.

نصب تابلوهای هنری زیبا و الهام‌بخش نیز می‌تواند روحی تازه به اتاق کارتان بدهد.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۷. سازماندهی عمودی و افقی را فراموش نکنید

با توجه به کوچک بودن آپارتمان‌های امروزی و در نتیجه نبودن فضای کافی برای اتاق کار در منزل، استفاده بهینه از کل فضای اتاق امری ضروری است. برای این کار می‌توانید از دکورهایی جایگزین قفسه‌های کتاب استفاده کرده و بدین ترتیب دسته‌بندی مناسبی برای وسایل مورد نیاز خود داشته باشید و از طرفی از فضای اتاق حداکثر استفاده را کنید.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۸. تکنولوژی را کنترل کنید

شاید کار زیادی را در رابطه با زیبایی وسایلی مانند پرینتر، تلفن، کامپیوتر و… نتوان انجام داد، اما حداقل می‌توان کابل‌های مزاحم و ناخوشایند را به گونه‌ای پنهان کرد که جلوه زشتی را به اتاق کار ندهند.

همین طور بهتر است آن‌ها را نزدیک به پریز برق قرار دهید تا سیم‌هایشان جمع و جورتر باشند.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

۹. نور کافی را فراموش نکنید

وجود نور کافی در محل کار یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل است که نباید فراموش شود. وجود نور کافی برای بالا بردن بازدهی کار و جلوگیری از سردرد و اذیت شدن چشم; امری ضروری در طراحی اتاق کار است.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 
۱۰. الهام‌بخش خود باشید
از وسایلی در اتاق کار خود استفاده کنید که به شما انگیزه و احساس خوبی می‌دهند. برای مثال یادگاری از دوستان و عزیزان، قاب عکسی از خانواده و یا تصویری از مکان و یا شهر مورد علاقه‌تان می‌تواند برای این کار مناسب باشد; (نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل)
نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

 

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل – تصاویر اتاق کار در منزل;طراحی اتاق کار در منزل-طراحی اتاق مطالعه در منزل-دیزاین اتاق کار خانگی;چیدمان اتاق کار در منزل-دکوراسیون اتاق کار و مطالعه;اصول و الزامات طراحی اتاق کار منزل; نکات طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل ; ایده های اتاق کار منزل-دکوراسیون اتاق کار در خانه-راهنما طراحی داخلی اتاق کار

آزمون نظام مهندسی ساختمان - معمار98

question