اعلام برندگان مسابقه محدود طراحی مجتمع اداری سازمان منطقه آزاد چابهار

0
301
برندگان مسابقه محدود طراحی مجتمع اداری

 برندگان مسابقه محدود طراحی مجتمع اداری

جلسه‌ی داوری این مسابقه با حضور نماینده‌ی کارفرما، آقای مهندس رستم بیلده و گروه داوران؛ آقای افشین فرزین، امیرحسین طاهری و خانم شیوا آراسته در محل دفتر منطقه آزاد چابهار در تهران به مورخه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار شد و هیئت داوران از مجموع ۸ پروژه‌ شرکت‌کننده در مسابقه طی فرآیند داروی سه پروژه را به‌عنوان پروژه‌های برتر معرفی کردند.

هیئت‌داوران بر اساس معیارهای بدون اولویت زیر، مجموع هشت پروژه شرکت‌کننده در مسابقه را طی یک فرآیند سه مرحله‌ای داوری نمود:
پاسخگویی به برنامه پروژه
تحقق‌پذیری
بیان معماری
ایجاد جریان پویا در معماری منطقه
ارتباط طرح با سایت پیرامون
نحوه جانمایی طرح و تصرف زمین

در مرحله اول داوران دو پروژه را که فاصله زیادی با معیارها داشتند، به‌اتفاق حذف نمودند، در مرحله دوم، بین شش پروژه باقی‌مانده، داوران به‌صورت انفرادی و با امتیازدهی به طرح‌ها، اولویت‌های خود را اعلام نموده و درنهایت با مذاکره جمعی و جمع‌بندی امتیازها، سه پروژه برتر بدون ترتیب انتخاب شدند.

در مرحله نهایی، گروه داوری پس از بحث و بررسی مفصل روی هر یک از سه طرح و همچنین امتیازدهی جداگانه، درنهایت رتبه‌بندی طرح‌های ارائه‌شده را به شرح ذیل تعیین نمودند.
رتبه اول: گروه معماری کارند
رتبه دوم: تجربه بنیادین معماری (آرش نصیری و انسیه خمسه)
رتبه سوم: دفتر معماری رازان (سید نوید امامی)
هیئت‌داوران اعلام می‌دارد هر سه طرح برگزیده ضمن پاسخگویی به معیارهای مسابقه، واجد ارزش‌های منحصربه‌فرد بوده و قابلیت اجرا و توسعه در منطقه آزاد چابهار را دارند.
متن اصلی پیام داوران در انتهای خبر درج‌شده است. همچنین لازم به ذکر است که دیگر شرکت‌کنندگان در این رقابت محدود بدون اولویت رتبه‌بندی به شرح ذیل هستند:
دفتر حاجی‌زاده و همکاران
مهندسین مشاور بوم، نقش، منظر (شهاب میرزائیان)
دفتر معماری زما (رضا مفاخر)
دفتر معماری راسا (علی آتش دست و هادی متولی حقیقی)
دفتر طراحی پژوهی مشکات (محسن اکبرزاده و علی اکبرزاده)

بیانیه هیئت داوران:


داوران مسابقه: امیرحسین طاهری، شیوا آراسته و افشین فرزین

انتهای پیام.

 

 

 برندگان مسابقه محدود طراحی مجتمع اداری-مسابقات معماری-منطقه آزاد چابهار-مسابقات طراحی-معماری ایرانی-مسابقه طراحی-معماری اسلامی-طراحی مجتمع اداری-افشین فرزین-معماری معاصر- معماری سنتی-مسابقه طراحی- برندگان مسابقه محدود طراحی مجتمع اداری

این نوشته را چقدر میپسندید؟
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]
filesell

افزودن دیدگاه