۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید!/افزایش مهارت های معماری

۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید

معمولا بین کار و زندگی معماران به دلیل کمبود زمان و استرس کاری زیاد، تعادل درستی وجود ندارد سوال اینجاست با زمان محدود چگونه می توان مهارت های معماری را بدون انجام کار معماری ارتقاء و بهبود بخشید؟ همانطور که می دانید یک معمار به اطلاعات همه جانبه در زمینه های مختلف نیاز دارد .پس در اینجا با ۱۱ فعالیت که دقیقا مرتبط با معماری نیست اما باعث افزایش مهارت های معماری شما می شود، همراه باشید:
 • ۱-بازیهای کامپیوتری
  بازی های کامپیوتری  قوه تجسم و تخیل شما را بالا می برد.
 • قابلیتهای ذهن شما را با  ایجاد فضاهای مجازی که هرگز در دنیای فیزیکی وجود ندارند گسترش می دهد.
 • شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که تا به حال تجسم نکرده اید.
 • ارتباط و تطابق بدن فیزیکی به محیط اطراف را بیشتر می کند.

۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید

۲-خواندن رمان
خواندن رمان یکی از ساده ترین راه ها برای این است که خود را در جایگاه  و موقعیت دیگری گذاشته از سوی دیگر به عنوان یک معمار، ابزاری عالی برای همدردی با دیدگاه های مختلف در جامعه، و همچنین درک ذهنی تجارب فضایی و احساسات است.یک رمان شامل طیف وسیعی از زمینه های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی است که برای یک معمار لازم است.

 
۳-تماشای ویدئو های  ted talk
به عنوان یک معمار  نیاز دارید از پروژه ها و ایده های خود دفاع کنید مصاحبه های ted  در یادگیری و چگونگی استدلال و سخنرانی های جذاب و کوتاه کمک و علاوه بر اینکه می تواند آموزشی و سرگرم کننده باشد اطلاعات گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد . برای شروع می توانید از ۲۰ مورد از الهام بخش ترین سخنرانی های معماریted  شروع کنید.

 

 • ۴-ورزش
 • هر معمار به زمانی نیاز دارد تا به دور از تخته رسم (یا صفحه نمایش کامپیوتر) باشد.
 • ورزش بهترین ایده برای سلامتی ،بهبود خلاقیت و حفظ تعادل بین کار و زندگی سالم است
 • با بدن سالم در حین کار نیز  احساس خستگی کمتری خواهد شد.

 

۵-تفکیک ابزارها و کارها
هنگامی که استرس، سرخوردگی و ناامیدی را تجربه می کنید  سعی کنید با فاصله گرفتن از ابزارهای کاری آرامش خود را بازیافته و تا آنجا که مقدور است ابزارها و سیستم های کاری از لپتاپ تا پرینتر و …گرفته تا فایل های خود را  برای جلوگیری از به هم ریختگی و انجام سریع تر کارها تفکیک کنید.

 

 • ۶-نقاشی و عکاسی
  نقاشی و عکاسی،  سه عنصر بسیار اساسی: نور،رنگ و ترکیب بندی که از المان های مهم معماری هستند را در ذهن شما تقویت میکنند.
 • سبب بالا بردن دقت در مشاهده جزئیات شده و قدرت طراحی را بالا می برد.

 

۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید

۷-با افراد بیشتری معاشرت کنید و میزبان خوبی باشید
زمانی که میزبانی  از مهمانی  برای مثال شام را به عهده میگیرید ایجاد یک فضای دلپذیر و تجربه خوب برای مهمانان از اهمیت زیادی برخوردار است.
مثلا: دانش  استفاده از نور ها، محل قرارگیری صندلی ها، تامین مواد غذایی و کنترل بو  و از سوی دیگر  مهارت های  اجتماعی خوب و مهمتر از آن درک فضای معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا امروزه معماران بیشتر درگیر تجربه بصری از فضاها هستند. احساس فضای معماری یک مزیت بزرگ برای یک معمار است.

۸- رفتن به طبیعت
زندگی در طبیعت، درک کاملی از جهان طبیعی در اختیار شما قرار داده و  علاوه بر تاثیرات روانشناختی ،نقش بزرگی در حفظ محیط زیست داشته و یک جنبه حیاتی برای درک موقعیت قرارگیری یک ساختمان و آب و هوای سایت در حال طراحی است.

 

۹-سفر
سفر به نقاط مختلف به شناخت مردم و مکان ها ، فرهنگ های مختلف بومی و اطلاعات تاریخی کمک کرده و طیف وسیعی از اطلاعات برای درک عمیق تر از کیفیت محیط را در اختیار شما قرار می دهد.

 

۱۰-فعالیت های اجتماعی
تعاملات اجتماعی با مردم، بخش مهمی از معماری است یک معمار  بایستی  فضایی برای لذت و احساس شادی و امنیت طراحی کرده و در عین حال نیازها و ترجیحات مردم را درک کند به همین دلیل روابط اجتماعی راهی عالی برای ایجاد تاثیرات مثبت در جامعه و براورد طیف وسیع تری از نیازهای فضایی مختلف در جامعه است.

 

۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید

 

 • ۱۱-یادگیری موسیقی و نواختن ساز
  موسیقی به افزایش  درک افراد از ریتم و تکرار کمک میکند.
 • صدای دلنشین آن برای انسان آرامش بخش و ضروری است .
 • پس تفریح و سرگرمی خودتان را انتخاب کنید و وقتی به کار برگشتید معمار بهتری خواهید بود…..

منبع: archdaily

 

 • ۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید- مهارت های معماری-اطلاعات معماری-سایت معماری-راه های موفقیت در معماری-مقالات معماری
 • اطلاعات عمومی معماری-کسب مهارت های فنی و حرفه ای-آشنایی با حرفه معماری-معماری چیست؟
 • رشته معماری و دانشگاه-۱۱ راه برای اینکه معمار بهتری شوید
بهنام بهمنشبهنام بهمنش

فارغ التحصیل رشته معماری از دانشگاه مازندران /علاقه مند به معماری، موسیقی و نویسندگی /هدف: در دسترس قرار دادن مطالب مفید و به روز برای عموم...

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*