معمار 98

نیمکت هوشمند kuube با قابلیت شارژ گوشی و دریافت وای‌فای

نیمکت هوشمند kuube

نیمکت هوشمند (smartbench) که توسط یک استارتاپ مجارستانی طراحی شده است، با انرژی خورشیدی تلفن‌های هوشمند را شارژ می‌کند و سرویس وای‌فای ارائه می‌دهد و در سه اندازه مختلف عرضه می‌شود. طراحان استارتاپ مجارستانی “کوبه”(Kuube) یک نیمکت هوشمند سازگار با محیط زیست و مفید طراحی کرده‌اند که دارای وای‌فای، درگاه‌های شارژ و همچنین یک صفحه نمایش است که همگی از طریق صفحه‌های خورشیدی آن تأمین نیرو می‌شوند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که روی آن بنشینید و از خدمات آن بهره ببرید. همه این نیمکت‌های هوشمند مجهز به درگاه‌های یواس‌بی، شارژرهای بی‌سیم و عملکرد وای‌فای هات‌اسپات هستند.

همه این نیمکت‌های هوشمند مجهز به درگاه‌های یواس‌بی; شارژرهای بی‌سیم و عملکرد وای‌فای هات‌اسپات هستند. هر سه‌ نیمکت هوشمند به لطف صفحات خورشیدی شارژ می‌شوند که باعث می‌شود آنها به راحتی متحرک و قابل جابجایی باشند. نیمکت هوشمند kuube

 

 

ویژگی این نیمکت ها

۱- کوبه اکو

یکی از این نیمکت های هوشمند “کوبه اکو”(Kube Eco) نام دارد; که در بین این سه نیمکت، کوچکترین است. این نیمکت یک نیمکت سه نفره است که مجهز به دو پورت یواس‌بی و یک شارژر بی‌سیم است و مانند دو نیمکت دیگر به لطف وای‌فای هات‌اسپات خود دسترسی نامحدودی به اینترنت دارد.

این نیمکت به طور مداوم بر محیط اطراف خود نظارت می‌کند و چیزهایی مانند تغییر در سطح اشعه ماوراء بنفش، رطوبت یا فشار هوا را اندازه می‌گیرد و آنها را در نمایشگر خود نمایش می‌دهد. “کوبه اکو” در بین این سه نیمکت هوشمند، بزرگترین نمایشگر را دارد.

 

۲- کوبه نانو

نیمکت بعدی “کوبه نانو” نام دارد که محصول میانی این شرکت است; می‌تواند چهار نفر را در خود جای دهد. این نیمکت دارای همان خدمات “کوبه اکو” است و فقط نمایشگر کوچکتری نسبت به آن دارد.

 

۳- کوبه پلاس

سرانجام نوبت به بزرگترین نیمکت هوشمند این شرکت موسوم به; “کوبه پلاس”(Kuube Plus) می‌رسد که به منظور ملاقات‌ها و استفاده‌های گروهی یا خانوادگی طراحی شده است و می‌تواند تا هشت نفر را در خود جای دهد. این نیمکت دارای چهار درگاه شارژ از طریق یواس‌بی یا شارژ بی‌سیم است.

هر سه این نیمکت‌های هوشمند سازگار با محیط زیست; دارای یک شاسی آلومینیومی هستند که قابل بازیافت است و همچنین از شیشه‌های ایمن و نشیمن‌های ساخته شده از خاکستر چوب طبیعی بهره می‌برد. استارتاپ “کوبه” استارتاپی متمرکز بر اخلاق و پایداری است که ترکیبی از طراحی و فناوری را به کار می‌گیرد تا شهرها و پارک‌ها را برای همگان قابل دسترسی‌تر کند. نیمکت هوشمند kuube

 

دیگر مطالب مربوط به فناوری و تکنولوژی در معماری

آزمون نظام مهندسی ساختمان - معمار98

question