ساخت مسکن مهر فاقد کارشناسی بود

0
181
ساخت مسکن مهر
ساخت مسکن مهر

 

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران گفت: یکی از پروژه‌هایی که بدون کارشناسی و بررسی‌های لازم طراحی و ساخته شد مسکن مهر است.
اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در حال حاضر رکود در ساخت و ساز موجب رکود در بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی شده که این امر آسیب‌های جدی را به فروشندگان این صنف وارد کرده است.

وی در خصوص تأثیر وام مسکن بر رکود بازار گفت: پرداخت تسهیلات بانکی می‌تواند کمکی به اقشار ضعیف تا متوسط جامعه به منظور خرید مسکن باشد و این امر خود عاملی برای خروج بازار از رکود است.

وی تصریح کرد: با توجه به تجربیاتی که در سال‌های گذشته کسب کرده‌ایم برای ساخت مسکن باید کارهای کارشناسی صورت گیرد تا با مشکلاتی همچون مسکن مهر مواجه نشویم.

کاظمی عنوان کرد: دولت با بررسی مناطق جنوبی تهران و خرید املاک یا مشارکت با مالک می‌تواند مجتمع‌هایی را احداث کند و دیگر نگرانی بابت زیرساخت‌ها همانند مسکن مهر وجود نخواهد داشت.

کاظمی افزود: عدم مطالعه در ساختمان‌سازی موجب شده که ساختمان‌هایی ساخته شوند که نه تنها امروز بلکه در سال‌های آینده نیز کارایی نداشته باشند.

وی اظهار داشت: رکود در بازار موجب کاهش قیمت مصالح ساختمانی شده به طوری که سال ۹۴ نسبت به ۹۳ حدودا ۴۰ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم.

کاظمی عنوان کرد: در حال حاضر قیمت مصالح ساختمانی ثابت و گاها کاهش هم دارد که با مدیریت صحیح آن را کنترل کرده و به ثبات رسانده‌ایم.

filesell
filesell

افزودن دیدگاه