دانلود رساله و مطالعات کامل مدرسه-دبیرستان

0
415

 

  • پروژه موردنظر رساله طراحی مدرسه(دبیرستان) است.
  • این پروژه رساله طرح نهایی کارشناسی معماری بوده و در گروه معمار۹۸ تهیه و تنظیم شده است. پروژه در فایل ورد(word) و قابل ویرایش در ۱۶۶ صفحه به همراه فهرست آمده شده است.
  • بخش های از پروژه که مربوط به طرح بنای مدرسه و روند شکل گیری آن بوده از آخر فهرست حذف شده است.

 

توجه:

  • اگر رساله کامل را همراه با نقشه های کامل مدرسه میخواهید، به این صفحه مراجعه کنید.
  • اگر فقط نقشه های مربوط به مدرسه را میخواهید، به این صفحه مراجعه کنید.

* چکیده:
هر جامعه اصول و اهداف مشخصی برای محیط های آموزشی و پرورشی خود پیش بینی می کند. به عنوان مثال: نوید ادهم (۱۳۷۴) توصیه می کند : ( مدرسه باید بتواند انسان هایی سالم ، آگاه ، متفکر ، خلاق و صالح بپروراند تا این افراد ، سنگ بنای جامعه مطلوب را تشکیل دهند و زمینه توسعه اقتصادی و رشد اجتماعی را فراهم آورند . ) اگر سیستم آموزشی کشور ( خلاقیت ) را به توصیه آقای نوید ، ملاک رشد و پیشرفت قرار دهد لازم است شرایط تمرین ( خلاقیت ) از زمان کودکی مهیا گردد . لازمه ( خلاقیت ) استفاده از (فضاهای باز ) از نظر معماری و ( شیوه تربیتی حمایت کننده و ملایم ) به عنوان روش تربیتی است . زیرا فضاهای سنتی ( با نیمکت های ثابت و …. ) کودکان را به طوری که متخصصین علوم رفتاری توصیف می کنند به سوی ( تابعیت ) سوق می دهد و به ( خلاقی) و اعمال تنبیه ( قوانین غیر رسمی حاکم بر محیط های آموزشی) ترس از اشتباه  را در کودکان افزایش داده ، مانع از جسارت که لازمه نوآوری است ،‌می شود این مثال نشان می دهد ، شرایط فیزیکی معماری محیط ،‌ نه به تنهائی بلکه در تأثیر متقابل با ارزش ها و معیارهای تربیتی مطلوب می تواند جامعه را در جهت رشد و توسعه سوق دهد . به منظور توصیف رابطه ویژگی های فضاها با اهداف آموزشی ،‌به تحولی که در تهیه نقشه های فضا های آموزشی جوامع صنعتی به وجود آمده است اشاره می شود .
در اینگونه جوامع از چند دهه پیش به این سو کوشش می شود ( فضاهای باز ) جایگزین فضاهای آموزشی سنتی شود . فورست کونر (۱۹۷۱) در مقدمه کتاب ( مدرسه با فضای باز ) علت وجودی اینگونه مدارس را لزوم ( توجه و تأکید بر توانائی های فردی ) ( به دلیل فرد گرائی فرهنگی ) توجیه می کند . وی می نویسد در اینگونه فضاهای باز و انعطاف پذیر ، دیواری برای نصب تخته سیاه به آن وجود ندارد و (درس جواب دادن) جای خود را به ( بحث گروهی ) داده است ( زیرا کوشش بر این است که یادیگری ( بینشی ) و کسب مهارت ( حل مسئله ) جایگزین ( یادگیری های حفظی ) شود . در نگارش فوق گفته می شود ، نظر به اینکه یکی از اهداف بلند مدت تعلیم و تربیت آمریکائی دادن امکان رشد و شکوفائی استعدادها …. و مسئولیت به تک تک افراد است و نظر به اینکه در هر کلاس همزمان دانش آموزان با هوش ، متوسط و کمتر از متوسط حضور دارند . فقط فضاهای باز و انعطاف پذیر و نظامی پویا می تواند امکانات آموزشی و پرورشی خاص آن ، امکان ایجاد ارتباط همه جانبه ( بین معلمین ، شاگردان ، مدیر و مشاور و …. ) از اهمیت بسیار برخوردار است . در اینگونه فضاهای آموزشی روی اصول و ارزش های دمکراتیک تأکید می شود و با دادن مسئولیت و آزادی به دانش آموزان کوشش می شود . دانش آموزان نیز به طور متقابل نسبت به مسئولین احساس اعتماد متقابل نموده ، اعتماد به نفس و جسارت لازم را برای نوآوری و خلاقیت که از مهم ترین شرایط توسعه نامیده می شود ، کسب کنند . در اینگونه مدارس نظام آموزش و پرورش پویا است و می توان فضاها را به طور گذرا ، متناسب با اهداف تقسیم بندی کرد و هیچ وسیله و ابزاری مختص درس خاص نیست .
اقداماتی که در غرب برای تعریف ( مدرسه مطلوب ) به عمل آمده و هم اکنون در حال تغییر و تحول است ،‌ بسیار آموزنده می باشد ولی نمی تواند بدون بررسی و تجدید نظر ،‌ در جامعه کنونی که اهداف تربیتی متفاوتی را دنبال می کند ، به عنوان الگو مورد استفاه قرار گیرد با توجه به تفاوت های یاد شده ، برای تعریف ( مدرسه مطلوب ) در ایران لازم است به اهداف رسمی آموزش و پرورش کشور توجه شود.
در بخش اقلیم به تحلیل بافت مازندران پرداخته شده است.

 


دانلود سریع

۱- پس از پرداخت لینک دانلود هم بصورت خودکار نمایش داده می شود و هم به ایمیل شما ارسال می گردد.

۲- تمام کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پرداخت و خرید اینترنتی را دارند.

۳- در صورت بروز مشکل می توانید گزارش دهید:  ۱- پشتیبانی     ۲- پیگیری سفارش    ۳- تماس با ما


اطلاعات:

  • عنوان فایل: رساله(مطالعات) کامل مدرسه -دبیرستان
  • نوع فایل: ورد- ۱۶۶ صفحه – قابل ویرایش
  • حجم فایل: ۱۸.۱ مگابایت

 

مبلغ قابل پرداخت ۱۷,۰۰۰ تومان

 دانلود رساله و پایان نامه مدرسه-دانلود رساله و پایان نامه دبیرستان – بررسی و مطالعات مدرسه و دبیرستان – ضوابط و استانداردهای آموزشی و مدرسه – رساله و پایان نامه معماری – دانلود پروژه مطالعات و رساله مدرسه و دبیرستان – ورد word ضوابظ و مطالعات دبیرستان – مطالعات مراکز آموزشی و مدرسه – بررسی و نمونه تطبیقی مدرسه و دبیرستان رساله – مطالعات مدرسه ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان – دانلود و دریافت و تهیه و خرید رساله و مطالعات طراحی مدرسه – دانلود رساله طراحی مدرسه – دانلود اطلاعات طراحی معماری مدرسه – دانلود برنامه فیزیکی طراحی مدرسه – دانلود قوانین و مقررات طراحی مدرسه – دانلود طرح نهایی و مطالعات مدرسه معماری – ابعاد و اندازه های مبلمان و تجهیزات در طراحی مدارس –

filesell
filesell

افزودن دیدگاه