معمار 98

تیترواژه الفبایی یا تیرواژه طبق فهرست کتاب؟ – آزمون نظام مهندسی ساختمان

تیترواژه الفبایی یا تیرواژه طبق فهرست کتاب؟ - آزمون نظام مهندسی ساختمان

تیترواژه الفبایی یا تیرواژه طبق فهرست کتاب؟ اگر داوطلب آزمون نظام مهندسی ساختمان باشید; حتماً برای یافتن پاسخ سؤالات نیاز به یک ابزاری دارید که بتوانید موضوعات و صفحه موردنظر را سریعاً یافته و اقدام به حل سؤال کنید.

 

تیترواژه آزمون نظام مهندسی ساختمان، درواقع ریزفهرست یا ریزتیترهای کتاب هستند. از آنجا که معمولاً فهرست‌های مباحث مقررات ملی ساختمان خیلی کلی هستند; و شامل ریزموضوعات پرداخته شده در کتاب نیستند، داوطلبان به صورت دستی جدولی که شامل ریزفهرست و موضوعات مهم کتاب هست را آماده می‌کنند. و اکثریت داوطلبین هم به دلیل کمبود وقت و یا اینکه زمانشان را برای نوشتن و آماده کردن تیترواژه هدر ندهند، سعی می کنند بصورت آماده آن را تهیه کنند.

 

تیترواژه ها دو نوع هستند:

۱- تیترواژه به صورت الفبایی; که به تفکیک هر مبحث بوده و روی جلد هر مبحث چسبانده می شود که اولین بار گروه معمار۹۸ آن را تهیه و با عنوان “واژگان طلایی” منتشر کردند که بعدها مؤسسات دیگر از روی آن کپی کرده و با عناوین دیگری به فروش گذاشتند. و یا ۲- تیترواژه به ترتیب صفحات کتاب (چارت) که درواقع همان ریزفهرست کتاب است که بعضاً به آن چارت یا فلوچارت نیز گفته می شود. اینکه شما به عنوان یک داوطلب از کدام یک از این تیترواژه‌ها استفاده کنید; به سلیقه و راحتی خودتان وابسته است.

 

تیترواژه الفبایی یا تیترواژه کتابی؟

اکثر داوطلبان بعد از بررسی‌ها و تجربه‌ی آزمون دادن، واژگان طلایی (تیترواژه الفبایی) را انتخاب می‌کنند. اما شما برای اینکه تشخیص دهید بین تیترواژه الفبایی یا تیرواژه طبق فهرست کتاب، با کدام یک از این ابزارها راحت تر هستید; کافیست چند تست از یک مبحث را انتخاب کنید و ببینید با کدام یک از این دو ابزار می توانید بهتر صفحه پاسخ را از داخل کتاب پیدا کنید. لذا از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در صفحه توضیحات یک نمونه پیش‌نمایش برای هر کدام قرار گرفته که می‌توانید ابتدا آن را رایگان تهیه و تست کنید تا به نتیجه و اطمینان برسید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. (تیترواژه الفبایی یا تیرواژه طبق فهرست کتاب)

 

۱- مشاهده و دریافت واژگان طلایی که به ترتیب حروف الفبا برای هر مبحث تفکیک شده و روی جلد هر کتاب چسبانده می‌شود.

واژگان طلایی آزمون نظام مهندسی ساختمان

 

۲- مشاهده و دریافت چارت یا ریزفهرست که به ترتیب صفحات کتاب برای هر مبحث تفکیک شده و روی جلد هر کتاب و یا ابتدای هر فصل از کتاب چسبانده می‌شود.

چارت طلایی - فلو چارت - تیترواژه آزمون نظام مهندسی

 

 

 〉〉  سایر آموزش‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی ساختمان

                  کلیک کنید

آزمون نظام مهندسی ساختمان

آزمون نظام مهندسی ساختمان - معمار98

question